hafthonar
14 دی 1401 - 23:56

نماینده مجلس: نبود جاده کمربندی مهم‌ترین معضل گردشگری دماوند است

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: نبود جاده کمربندی، مهم‌ترین معضل حوزه گردشگری در شهرستان دماوند است و گاهی مسافران چندین ساعت در ترافیک منطقه گیلاوند معطل می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از دماوند، سیداحمد رسولی‌نژاد، نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی امشب در نشست شورای اداری شهرستان دماوند اظهار کرد: بازارچه فروش صنایع دستی، یکی از نیازهای امروز دماوند است که باید بتوانیم با هماهنگی مسؤولان شهرستانی و مساعدت وزیر میراث فرهنگی در خصوص اعطای تسهیلات، بازارچه دائمی برای این حوزه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه سالانه میلیون‌ها مسافر از دو‌ شهرستان گردشگری دماوند و فیروزکوه عبور می‌کنند، افزود: از اسفندماه سال ۱۳۹۸ پیگیر احداث کمربندی جنوبی منطقه گیلاوند هستیم و امسال برای نخستین بار ردیف ملی به آن اختصاص یافته است.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: نبود جاده کمربندی، مهم‌ترین معضل حوزه گردشگری در شهرستان دماوند است و گاهی مسافران چندین ساعت در ترافیک منطقه گیلاوند معطل می‌شوند و با توجه به پای کار آمدن قرارگاه خاتم الانبیا، دولت کمک کند تا این پروژه تعیین تکلیف شود.

رسولی‌نژاد تاکید کرد: وزارت راه و‌ شهرسازی قرار بود هرچه زودتر بحث شیوه اجرای پروژه احداث کمربندی منطقه گیلاوند را تعیین تکلیف و نهایی کند که هنوز این اتفاق نیفتاده است؛ برای رفع مشکلات حوزه گردشگری شهرستان دماوند، نیاز به عزم ملی و همراهی همه‌جانبه داریم.

وی تصریح کرد: حوزه گردشگری می‌تواند در ایران و دماوند و فیروزکوه حرف نخست را بزند، اما لازم است که همه دستگاه‌ها همراهی کنند؛ نباید برای سرمایه‌گذاران به بهانه‌های مختلف مانع تراشی کنیم.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس اضافه کرد: در زمینه مسکن نیز کارشکنی‌هایی را شاهد هستیم و طرح‌های بزرگ دولت در مسکن و گردشگری اجرایی نمی‌شوند و امیدواریم که درد دل نمایندگان مجلس و مسؤولان شهرستان در دولت مطرح و پیگیری شود.

پایان پیام/۶۷۰۱۵

منبع: فارس
شناسه خبر: 955894