hafthonar
15 دی 1401 - 22:47

احداث کمپ تیم‌های ملی منوط به تأمین زمین است

سرعین- استاندار اردبیل گفت: احداث کمپ تیم‌های ملی در سرعین منوط به تأمین زمین است چرا که دولت زمین برای احداث این مجموعه در سرعین ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حامد عاملی شامگاه پنجشنبه در دیدار با منتخبان شهرستان سرعین در سفر یک روزه به این شهرستان اظهار کرد: استان اردبیل وضعیت اقتصادی مناسبی ندارد به طوری که نصف سرانه درآمد کشور در استان اردبیل تحقق یافته و ما در حوزه گردشگری، صنعت و کشاورزی نیاز به تحول جدی داریم.

وی ضرورت تولید ثروت را در استان با افزایش تولید کالا و خدمات یادآور شد و تصریح کرد: هم در بخش کشاورزی و هم صنعت، خدمات، گردشگری و لجستیک نیازمند تقویت جبهه تولید هستیم تا بتوانیم تحول اقتصادی را در استان محقق کنیم.

استاندار اردبیل گفت: ما باید وضعیت اقتصادی استان را با تمام توان در ۲، سه سال آینده تغییر دهیم که قطعاً قابلیت این تحول در استان اردبیل وجود دارد.

عاملی فعالیت‌های انجام شده در بخش توسعه گلخانه‌ها و باغات مدرن را در کنار تکمیل پایاب سد عمارت و خداآفرین یادآور شد و افزود: ۱۷ هزار اشتغال در بخش کشاورزی و ۱۲ هزار اشتغال در بخش صنعت با تکمیل پروژه‌های در حال احداث پیش‌بینی شده که در ۲، سه سال آینده به راحتی می‌توان این هدف‌گذاری را محقق کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در حوزه گردشگری در کنار توجه به تکمیل زیرساخت‌ها و زنجیره توانمندی‌ها در این بخش برای حضور گردشگران داخلی و خارجی، به هتل پنج ستاره، مراکز تفریحی و توریستی متنوع نیاز داریم تا بتوانیم در این بخش موفق عمل کنیم.

عاملی اضافه کرد: بخش خصوصی در تقویت جریان تولید ثروت اصلی‌ترین محور به حساب می‌آید و سعی ما بر این است تا با نگاه بین‌المللی به سرعین، تحولات عظیمی را در بخش گردشگری در این شهر توریستی مهیا کنیم.

وی پرهیز از نگاه محلی و منطقه‌ای را به سرعین یادآور شد و بیان کرد: مشکل ما در سرعین نبود زمین دولتی است و باید به دنبال توافق با مردم باشیم تا طرح‌ها و پروژه‌های متعدد در حوزه گردشگری را اجرایی کنیم.

عاملی لازمه احداث کمپ‌های تیم ملی را در سرعین و دهکده توریستی را تأمین زمین از سوی مردم عنوان کرد و ادامه داد: دولت اجازه داده تا ما در این بخش با صاحبان املاک توافق کنیم و باید از این فرصت و فضای فراهم شده به شکل مطلوب استفاده کنیم.

وی ضرورت راه‌اندازی مدرسه کسب و کار و گردشگری را در سرعین با محوریت روستای شایق یادآور شد و اظهار کرد: از ظرفیت صندوق توسعه ملی به راحتی می‌توان در احداث و راه‌اندازی مجموعه‌های گردشگری استفاده کرد که در این حوزه اقدامات خوبی نیز آغاز شده است.

عاملی ضرورت احداث پارک بانوان و فرهنگسرا را در نمین یادآور شد و تصریح کرد: در این زمینه نیز با حل مشکل زمین به راحتی می‌توان احداث این مجموعه‌های فرهنگی و تفریحی را انجام داد.

استاندار اردبیل گفت: نمایندگی اداره ارشاد در سرعین حذف نخواهد شد و همچنان این مجموعه ارائه خدماتی را به هنرمندان و اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه انجام خواهد داد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 957577